Плавання: Олімпійський день

У Сумах діти взяли участь в естафетних запливах до Міжнародного Олімпійського дня.

Понад 60 дітей у Сумах взяли участь в естафетних запливах, присвячених Міжнародному Олімпійському дню. Відзначають його 23 червня – саме у цей день понад 120 років тому заснували Міжнародний олімпійський комітет. Змагання відбулися у басейні Сумського державного університету. Про це повідомляє “Суспільне|Суми”.

Розпочалися змагання близько 9.00 після хвилини мовчання на честь загиблих захисників України.

Один з них, п’ятикласник Олександр Парфенчук, розповідає: “У спорті я — з дитинства. Навчився плавати з мамою, на річці. Потім почали ходити до басейну, потім захотів навчатися шахів”.

Тим часом інша учасниця — Вікторія Жугайова — готується до свого командного запливу – 50 метрів. Дівчина займається плаванням сьомий рік.

“Я вважаю, що це — мій спорт. Для мене це дуже важливий захід, бо досить тривалий час не було ніяких змагань”, — каже вона.

9-річний Спартак Даниленко у плаванні — з п’яти років. Наразі змагався у перших стартах.

“На мою думку, був заплив чудовий. Такий впевнений”, — каже він.

Учасники розподілилися на команди. Змагалися на найкращий результат.

“Змагання будуть проходити у дві естафети. Яка естафета переможе, – та команда й виграла. Готувалися два тижні, хто не вмів плавати – всі навчилися”, — розповідає тренер Сергій Коваленко.

“Старт був чудовий. Мені все, що планувала – вдалося. Хоч ми й не перші – все було дуже весело”, — говорить учасниця заходу Вікторія Жугайова.

Свято Олімпійського дня в Сумах організовують щороку, говорить голова відділення Національного олімпійського комітету України у Сумській області Олена Петрова. У 2021 році у дитячому парку “Казка” на захід зібралися понад 250 учасників, у 2022 році – майже вп’ятеро менше.

“Сьогодні — війна в нашій країні і завдяки нашим воїнам, які боронять наші кордони та території, ми маємо можливість провести Олімпійський день. Нехай це буде не на такому масовому рівні, як ми проводили завжди, але сьогодні діти потребують такого свята. У таких заходах беруть участь не лише діти спорту, а звичайні діти, які не знають, чим далі займатися”, — зазначила Петрова.

За її словами, відзначати Олімпійський день планують протягом липня — змаганнями в олімпійських видах спорту, які практикуються на території Сумської області.