Футбол.

Чемпіонат України серед аматорів.

Збірна півріччя.

Інтернет-портал SportArena склав символічну збірну півріччя аматорського чемпіонату України.

До «Топ-33» увійшли чотири гравці миколаївської «Вікторії» та один футболіст липоводолинського «Альянсу».

Серед воротарів відзначений захисник воріт «Вікторії» Микола Зінченко.

Воротар

Микола Зінченко (Вікторія Миколаївка Сумська область)

14 матчів – 9 пропущених м’ячів – 8 «сухих» матчів

Чинний чемпіон України серед аматорів захист титулу проводить у складній групі, де його суперниками є кілька чемпіонів областей, а також володар Кубка ААФУ, який у фіналі обігрував якраз Вікторію. Тим не менш, команда із Сумщини впевнено йде у зоні виходу в плей-офф із суттєвим відривом. Не в останню чергу, завдяки Зінченку, який видав низку «клін-шитів», потужно зігравши у всіх матчах, окрім, хіба що в Первомайську (де три пропущених не завадили гостям виграти).

 

Номінацію «Атакувальний півзахисник» отримав гравець «Вікторії» Андрій Кузьмін.

Атакувальний півзахисник

Андрій Кузьмін (Вікторія Миколаївка Сумська область)

14 матчів – 11 голів – 2 асисти

Свого часу віддав перевагу Вікторії перед друголіговим ФК Нікополь – і не прогадав. Став чемпіоном України серед аматорів, зібрав колекцію футбольних нагород Сумщини. На початку сезону менше вирізнявся результативністю, але завершив рік просто неймовірною серією – найбільшою в поточному сезоні всього аматорського футболу. У шести заключних матчах 2018-го забив 8 м’ячів, граючи, нагадаємо, атакувального хава.

 

 

На лівому фланзі півзахисту відзначена гра липоводолинця Ярослава Сидоренка.

Ліві півзахисники

Ярослав Сидоренко (Альянс Липова Долина Сумська область)

14 матчів – 4 голи – 4 асисти

Альянс володіє прекрасним кадровим потенціалом – тут зібране все найкраще, що готував Юрій Ярошенко в ПФК Суми та сумській Барсі. Ця команда сильна колективізмом, тут кожен може забити й загострити. А ми б хотіли відзначити молодого Сидоренка. 20-річний технічний та спритний гравець завжди міг загострити на рівному місті, піти в обіграш, зіграти на коротко.

 

Свої відзнаки отримали два форварди «Вікторії», тезки-В’ячеслави: Шевченко та Акімов.

Нападники

В’ячеслав Шевченко (Вікторія Миколаївка Сумська область)

11 матчів – 9 голів – 2 асисти

Зірка ФК Олександрія та алчевської Сталі, гравець із досвідом виступів на найвищому рівні, Шевченко в 33 роки був лідером атак миколаївської команди. Зробив би ще більше, якби не травма по ходу сезону, через яку пропустив майже весь жовтень місяць. Центрфорвард із хорошою антропометрією, вміє нав’язати й виграти боротьбу, зіграти на випередження, протиснутись крізь захист і завершити з ближньої відстані.

 

В’ячеслав Акімов (Вікторія Миколаївка Сумська область)

14 матчів – 7 голів – 2 асисти

Школа Шахтаря та одеського футболу відчувається – один із найбільш універсальних атакувальних гравців. Може зіграти у центрі півзахисту, під нападником, а також на вістрі. Власне, на час травми Шевченка саме Акімов врятував атаку Вікторії, забивши за час його відсутності п’ять м’ячів. Прекрасний виконавець стандартів – можливо, найкращий в ААФУ зараз по штрафних.