Волейбол.
Збірна України (U-20).
Головний тренер ВК «СумДУ» та юніорської збірної України (U-20) Микола ПАСАЖІН розповів прес-службі ФВУ про те, як пройде підготовка команди до молодіжного чемпіонату Європи. Збір, нагадаємо, проходитиме в Харкові з 17 серпня. Інтерв’ю наставника збірної публікує сайт федерації.
– Миколо Миколайовичу, чи знаєте щось про суперників (Францію, Польщу, Болгарію, Німеччину та Словенію. – прес-служба)?
– Про тих суперників, з якими грали у відбірковому турнірі – Німеччину та Словенію, звісно, маємо інформацію. Про решту опонентів – шукаємо. У нас ще є час, щоб знайти матеріали.
– Як ви гадаєте, на що може розраховувати молодіжна збірна України на Євро?
– Націлюємося на вихід із групи. Для того, щоб боротися за медалі, треба увійти в число двох кращих команд. Звісно, це дуже складна задача, але якщо ії виконуєш, вже борешся за медалі. Все залежатиме від того, як ми підготуємося.
– Доволі важкий графік ігор в групі – п’ять ігор за шість днів. Тож дуже важливою буде фізична підготовка, чи не так?
– Так, згодний з вами. Але коли «фізика» відходить, на перший план виходить техніка. А це вже залежить від того, хто більше працюватиме з м’ячом, хто проведе більше ігор в період підготовки, щоб з’являлася впевненість.
– Чи можна серед суперників в групі виділити найбільш сильного?
– На такому рівні всі команди приблизно рівні, складно когось виділити. Можливо деяку перевагу матимуть ті команди, у яких є більше можливостей для підготовки. Наприклад, молодіжна збірна Німеччини грає в одному з дивізіонів бундесліги, командою займається тренер, який знаходиться на контракті в національній Федерації. Тобто збірна знаходиться в регулярному тренувальному та ігровому процесі, і тому зіграність та взаєморозуміння тут на дуже високому рівні. Звісно, у такого колективу більше шансів на перемогу. Цей й показав третій раунд відбору, де німці виглядали дуже дисциплінованою командою.
За десять днів в такому віці, таким молодим хлопцям, звісно, дуже складно досягнути такої зіграності. З ними треба працювати регулярно, ато гравець, трапляється, сьогодні пам’ятає про те, що йому говорили, а завтра – вже ні.
– Які акценти будуть в підготовці?
– Волейболісти приїдуть на збір після етапу загально-фізичної підготовки, який вони пройдуть в своїх командах. За короткий проміжок часу ми повинні втягнутися в роботу з м’ячем – це технічні моменти, обробка м’яча, прийом. Це першочергове. Потім вже відточення командних взаємодій. Більше уваги приділятимемо блокуванню та грі першим темпом. А в цілому, звісно, працюватимемо над всіма компонентами.