Легка атлетика.

Командний Чемпіонат світу.

У Брауншвейгу завершився командний чемпіонат Європи з легкої атлетики.

Жіноча естафетна команда 4х400 метрів тріумфувала на командному чемпіонаті Європи. Розганяла четвірку Дарина Приступа. Естафету у неї прийняла Анна Рижикова, і, як і на 400-метрівці з бар’єрами, продемонструвала ураганний фініш і відправила Христину Стуй на дистанцію першою. Христя разом з подругою по тренуванням, Ольгою Земляк, перемогу не віддали. Українки впевнено фінішували першими – 3.27,66 хв.

Чудовий сезон продовжує демонструвати Оксана Окунева. У секторі для стрибків у висоту Оксана стала другою з результатом 1,95 м. Переможниці змагань, росіянці Марії Кучиній, вона поступилася лише за спробами.

Наталія Погребняк другою з бігу на 200 метрів (23,13 с). Попереду лише голландка Дафне Шипперс (22,74 с).

Другий день змагань почався з третьої сходинки Максима Богдана з метання списа. При цьому українцеві вдалася лише одна результативна спроба: з першого ж разу він відправив снаряд на 80,93 м. Переміг німець Андреас Гофманн (86,13 м).

Фантастичний біг на дистанції 1500 метрів продемонструвала Наталія Прищепа. Українка ближче до фінішу протиснулася між суперницями і вийшла на третю позицію (4.15,71 хв). Прогнозовано перемогла шведка Абеба Арегаві (4.14,20 хв).

Віктор Кузнецов попри проблеми з коліном довів, що боротьбі за високі позиції на відповідальних стартах навіть травми не стануть на заваді. Українець став третім з потрійного стрибка, залишивши позаду навіть британця Філліпса Айдоу. У найкращій зі спроб, третій, Віктор приземлився на позначці 16,63 м.

Ольга Голодна у секторі для штовхання ядра стала четвертою з результатом 17,73 м. Перемогла німкеня Крістіна Шванітц (19,43 м).

Анна Плотіцина фінішувала четвертою з бігу на 100 метрів з бар’єрами. Студентка СумДУ подолала дистанцію з особистим рекордом – 12,93 с. Перемогла з рекордом чемпіонатів француженка Сінді Білло (12,66 с).

Інший студент сумського вишц – Сергій Смелик –  фінішував четвертим з бігу на 200 метрів (20,60 с). З британцем Джеймсом Еллінгтоном, який став третім, його розділили тисячні долі секунди, а місця атлетів змогли визначити лише за допомогою фотофінішу. Переміг поляк Кароль Залевскі (20,56 с).

Вадим Слободенюк фінішував шостим з бігу на 3000 метрів з перешкодами (8.37,12 хв). Переміг з рекордом чемпіонатів француз Йоанн Коваль (8.25,50 хв).

Анна Корнута була сьомою зі стрибків у довжину (6,31 м). Перемогла німкеня Малайка Міхамбо (6,90 м).

Владислав Ревенко у секторі для стрибків з жердиною з результатом 5,22 м був восьмим. Французу Рено Лавіллені для перемоги вистачило 5,62 м.

Чоловіча естафетна команда 4х400 метрів у складі Олексія Позднякова, Євгена Гуцола, Дмитра Бікулова та Володимира Буракова за підсумками двох забігів була восьмою (3.07,00 хв).

Олег Каяфа став дев’ятим на дистанції 800 метрів (1.48,81 хв). Досить несподівано за кілька метрів до фінішу перемогу в одного з головних фаворитів змагань, поляка Адама Кщота, вирвав німець Тімо Бенітц (1.46,24 хв).

Олексій Семенов завершив змагання з метання диска дев’ятим (59,65 м). Поза конкуренцією був німець Роберт Гартінг (67,42 м).

Олександр Борисюк з особистим рекордом (8.02,39 хв) фінішував дев’ятим з бігу на 3000 метрів. Переміг з рекордом чемпіонатів німець Ріхард Рінгер (7.50,99 хв).

Артем Шаматрін за підсумками двох забігів на 110 метрів з бар’єрами став десятим. Українець подолав дистанцію за 14,21 с.

Ірина Новожилова завершила змагання з метання молота десятою. У першій спробі вона відправила снаряд на 64,59 м. Дві наступні стали для українки невдалими. Перемогла фаворит змагань, німкеня Бетті Гайдлер (74,63 м).

Марія Ходаківська на дистанції 5000 метрів була 12-ю (17.02,51 хв).

Українська команда за підсумками 40 видів набрала 272 очка і стала шостою. Це забезпечило нашим спортсменам прописку в Суперлізі й на наступний рік. Виграла турнір збірна Німеччини – 371 пункт.